Značky menstruačních kalíšků které nabízíme

Na trhu existuje velké množství značek, my dáváme přednost osvědčeným značkám z evropského trhu a to konkrétně kalíšku Yuuki (vyráběný v České republice) a kalíšku Mooncup (dlouholetý tahoun mezi kalíšky nejen ve své domovině – Velká Británie).

 

 Menstruační kalíšek Yuuki
Yuuki je kalíšek, který se vyrábí u nás v České republice. Vyrábí se pouze v čiré variantě a to ve dvou velikostech Yuuki 1 a Yuuki 2 a také ve dvou různých variantách Yuuki Soft a Yuuki Classic. Zdravotní nezávadnost kalíšku Yuuki je doložena certifikáty – neobsahuje barviva ani ftaláty.

39565-menstruacni-kalisek-soft-yuuki

 

Menstruační kalíšek Mooncup
Kalíšek Mooncup se vyrábí ve Velké Británii a to již od roku 2002. (Důležité upozornění: původní kalíšky se vyrábějí z tužšího silikonu, než je tomu dnes. Uváděná životnost kalíšku je až 15 let, proto některé ženy tyto původní tužší kalíšky stále používají a jejich příspěvky v diskuzích tak nejsou aktuální k současnému provedení kalíšku.) Je to jeden z prvních kalíšků na trhu vůbec! Vyrábí se

rovněž z lékařského silikonu. Kalíšek má dlouhou stopku a ve spodní části z vnější strany rýhy, které napomáhají snadnějšímu vyjmutí kalíšku. Horní okraj kalíšku je větší a pevnější – lépe tak drží tvar a snadněji se rozvine při zavádění. Kalíšek je rovněž opatřený objemovými ryskami, abyste věděla, jak je ve skutečnosti vaše menstruace silná.

Zajímavost:
ženy které používají menstruační kalíšek jsou často velmi překvapené, že menstruační krve ve skutečnosti není tolik, jak se doposud domnívaly. Jak to? Tampon totiž kromě menstruační krve nasává také poševní vlhkost a vzbuzuje proto dojem, že je obrovský. Oproti tomu menstruační kalíšek krev pouze sbírá a vy tak máte možnost vidět reálné množství krve.


Výroba kalíšku a také kalíšek samotný je ekologický a firma Mooncup Ltd. získala řadu ocenění a certifikátů: Vegan Society, Vegetarian Society, silikon má certifikaci FDA, také certifikaci ISO 13485:2003 a ČSN EN ISO 13485:2012. A zajímavostí je, že vyhrál cenu Best eco produkt, získal ocenění o nejzdravějším výrobku (Healthy Awards) a v roce 2014 se zařadil mezi Top 50 etických firem! Výčet všech by byl opravdu velmi dlouhý...

 

 

 

Mooncup_B