Jak si vybrat menstruační kalíšek?

Při vybírání menstruačního kalíšku se ptáme na různé otázky.

 

Kolik je vám let?

Jakou máte postavu?

Jak je silná vaše menstruace?
Rodila jste?
Sportujete, případně aktivně posilujete svalstvo pánevního dna?

Základní rozdělení je do 30 let a nad 30 let – do 30 let vybíráme z menších velikostí a nad 30 let větší velikosti. Směrodatnější může být fakt, jestli jste rodila nebo nerodila (přirozený porod). Před porodem (Mooncup B, Yuuki 1) nebo po porodu (Mooncup A, Yuuki 2). Může se ale stát, že jste drobná a přesto, že je vám nad 30 let a rodila jste, bude vám vyhovovat i menší velikost kalíšku – například když k tomu posilujete svalstvo pánevního dna.
Pokud sportujete, doporučujeme spíše pevnější kalíšek, který se vám silnějším stahem pánevního dna při sportu může zmáčknout, následkem čehož by mohl protéct (vybírejte proto kalíšek Yuuki Classic). Pokud si i přes tyto doporučení nebudete s výběrem vědět rady, můžete se na nás určitě obrátit!

 


Velikosti našich menstruačních kalíšků


Yuuki 1
je menší velikost určená pro dívky a ženy před porodem. Má průměr 42 mm, délku 50 mm a jeho objem je 19 ml. Délka stopky je 18 mm.


Yuuki 2 je velikost pro ženy po porodu, či pro ženy, které jsou starší 30 let. Jeho průměr je 47 mm, délka je 53 mm a objem 30 ml. Délka stopky je 18 mm.

Pozor, rozdělení kalíšku mooncup může být matoucí varianta B je menší neboť anglicky B – before (před porodem) a A – after po porodu.

Mooncup B je určena ženám před porodem, rodily císařským řezem nebo je jim méně než 30 let. Má průměr 43 mm a délku 50 mm. Objem kalíšku je 17 ml.

Mooncup A je pro ženy, které mají za sebou vaginální porod nebo je jim více než třicet let. Má průměr 46 mm a délku 50 mm. Objem kalíšku je 19 ml.

Mooncup je zakončen 21 mm dlouhou stopkou, za kterou lze kalíšek vytáhnout. Stopku si můžete zastřihnout na vám vyhovující délku.

 

 

velikost-A-nebo-B

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.