Doména na prodej. Nabídky na info@menstruacnikalisky.cz

Objem menstruačních kalíšků

Objem menstruačního kalíšku určuje, zda se kalíšek hodí pro ženu se silnou či normální menstruací. Nemůže být ale hlavním kritériem výběru. Tím je vždy průměr kalíšku.

Příklad: Žena má velmi silnou menstruaci. Má již po dvou porodech. Nicméně na svou 165 cm vysokou postavu váží 55 kg, protože pravidelně jezdí na kole a ještě toho hodně naběhá kolem svý dětí. Drobná postava a aktivní život mají za následek, že její pochva je velmi uzká. Velký kalíšek (který má velký objem i průměr) by ji ale tlačil a nemohla by ho kvůli nepohodlí vůbec používat. Musí si tedy pořídit kalíšek s malým průměrem, který tím pádem bude mít i menší objem a bude ho častěji vylévat.

Menstruační kalíšek udrží v průměru asi 30 ml tekutiny, což je průměrně jedna třetina celkového množství za celý menstruační cyklus. Většina žen neví jak silná je jejich menstruace - neví kolik ml krve z nich denně odchází. Pouze se podle svých zkušeností domnívají, že je jejich menstruace silná nebo naopak slabá.

Pokud máte zkušenosti s používáním tamponů, vyprazdňujte kalíšek po stejné době, kdy byste vyměnila tampon. Pokud nemáte žádné zkušenosti, vyprazdňujte kalíšek asi po 4 hodinách. Časem pravděpodobně zjistíte, že vyprázdnění můžete provádět po delší době.
Nezapomeňte na kalíšek a vyprázdněte ho nejdéle po 12 hodinách. Můžete ho mít samozřejmě zavedený i přes noc, ráno ho ale nezapomeňte vypláchnout.

Objemy kalíšků:

Při měření objemu kalíšku uvádíme objem k dírkám. Když se totiž kalíšek naplní po dírky, začne většinou mírně protékat.

Menstruační kalíšek Objem (ml)
LadyCup S 12
LadyCup L 19
Mooncup B 17
Mooncup A 20
Merula Cup 38
Yuuki vel.1 19
Yuuki vel.2 30

 

LadyCup-S-L