Objem menstruačních kalíšků

Objem menstruačních kalíšků

Objem menstruačního kalíšku určuje, zda se kalíšek hodí pro ženu se silnou či normální menstruací. Nemůže být ale hlavním kritériem výběru. Tím je vždy průměr kalíšku.

Příklad: Žena má velmi silnou menstruaci. Má již po dvou porodech. Nicméně na svou 165 cm vysokou postavu váží 55 kg, protože pravidelně jezdí na kole a ještě toho hodně naběhá kolem svý dětí. Drobná postava a aktivní život mají za následek, že její pochva je velmi uzká. Velký kalíšek (který má velký objem i průměr) by ji ale tlačil a nemohla by ho kvůli nepohodlí vůbec používat. Musí si tedy pořídit kalíšek s malým průměrem, který tím pádem bude mít i menší objem a bude ho častěji vylévat.

Menstruační kalíšek udrží v průměru asi 30 ml tekutiny, což je průměrně jedna třetina celkového množství za celý menstruační cyklus. Většina žen neví jak silná je jejich menstruace - neví kolik ml krve z nich denně odchází. Pouze se podle svých zkušeností domnívají, že je jejich menstruace silná nebo naopak slabá.

Pokud máte zkušenosti s používáním tamponů, vyprazdňujte kalíšek po stejné době, kdy byste vyměnila tampon. Pokud nemáte žádné zkušenosti, vyprazdňujte kalíšek asi po 4 hodinách. Časem pravděpodobně zjistíte, že vyprázdnění můžete provádět po delší době.
Nezapomeňte na kalíšek a vyprázdněte ho nejdéle po 12 hodinách. Můžete ho mít samozřejmě zavedený i přes noc, ráno ho ale nezapomeňte vypláchnout.

Objemy kalíšků:

Při měření objemu kalíšku uvádíme objem k dírkám. Když se totiž kalíšek naplní po dírky, začne většinou mírně protékat.

Menstruační kalíšek Objem (ml)
LadyCup S 12
LadyCup L 19
Mooncup B 17
Mooncup A 20
Merula Cup 38
Yuuki vel.1 19
Yuuki vel.2 30

 

LadyCup-S-L

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.