Doména na prodej. Nabídky na info@menstruacnikalisky.cz

Značky menstruačních kalíšků

Na trhu existuje velké množství značek menstruačních kalíšků. Liší se materiálem použitým pro výrobu, tvarem, barvou a samozřejmě také místem výroby. My dáváme přednost osvědčeným značkám z evropského trhu a to konkrétně kalíškům Yuuki a LadyCup (jsou vyrobeny v České republice), kalíšku Merula Cup (vyrobenému v Německu) a kalíšku Mooncup (dlouholetý tahoun mezi kalíšky nejen ve své domovině – Velká Británie).

Menstruační kalíšek Yuuki

Yuuki je kalíšek, který se vyrábí u nás v České republice. Vyrábí se z lékařského silikonu pouze v čiré variantě a to ve dvou velikostech Yuuki vel.1 a Yuuki vel.2.

Menstruační kalíšek Yuuki

Menstruační kalíšek LadyCup

LadyCup se vyrábí také u nás v České republice a jedná se o první tuzemský kalíšek, který se na trhu objevil. Vyrábí se z lékařského silikonu ve dvou velikostech a v mnoha barevných variantách.

Menstruační kalíšky LadyCup

 

Menstruační kalíšek Merula Cup

Merula Cup je menstruační kalíšek, který se vyrábí v Německu od roku 2016 v různých barevných variantách z lékařského silikonu. Jedná se o "univerzální" jednovelikostní kalíšek.

Menstruační kalíšky Merula Cup

 

Menstruační kalíšek Mooncup

Kalíšek Mooncup se vyrábí ve Velké Británii a to již od roku 2002. (Důležité upozornění: původní kalíšky se vyrábějí z tužšího silikonu, než je tomu dnes. Uváděná životnost kalíšku je až 15 let, proto některé ženy tyto původní tužší kalíšky stále používají a jejich příspěvky v diskuzích tak nejsou aktuální k současnému provedení kalíšku.) Je to jeden z prvních kalíšků na trhu vůbec! Vyrábí se rovněž z lékařského silikonu.

Výroba kalíšku a také kalíšek samotný je ekologický a firma Mooncup Ltd. získala řadu ocenění a certifikátů: Vegan Society, Vegetarian Society, silikon má certifikaci FDA, také certifikaci ISO 13485:2003 a ČSN EN ISO 13485:2012. A zajímavostí je, že vyhrál cenu Best eco produkt, získal ocenění o nejzdravějším výrobku (Healthy Awards) a v roce 2014 se zařadil mezi Top 50 etických firem! Výčet všech by byl opravdu velmi dlouhý...

Menstruační kalíšek Mooncup

 

Zajímavost: ženy které používají menstruační kalíšek jsou často velmi překvapené, že menstruační krve ve skutečnosti není tolik, jak se doposud domnívaly. Jak to? Tampon totiž kromě menstruační krve nasává také poševní vlhkost a vzbuzuje proto dojem, že je obrovský. Oproti tomu menstruační kalíšek krev pouze sbírá a vy tak máte možnost vidět reálné množství krve.