Doména na prodej. Nabídky na info@menstruacnikalisky.cz

Menstruační kalíšek Mooncup

Kalíšek Mooncup se vyrábí ve Velké Británii od roku 2002. Je to jeden z prvních kalíšků na trhu vůbec! Vyrábí se ze silikonu. Kalíšek má dlouhou stopku a ve spodní části z vnější strany rýhy, které napomáhají snadnějšímu vyjmutí kalíšku. Horní okraj kalíšku je větší a pevnější – lépe tak drží tvar a snadněji se rozvine při zavádění. Kalíšek je rovněž opatřený objemovými ryskami, abyste věděla, jak je ve skutečnosti vaše menstruace silná.

Menstruační kalíšek Mooncup

Velikost Mooncup A (after) je doporučena ženám, které již prodělaly porod vaginální cestou a také pro všechny ženy po třicítce. Má průměr 46 mm a délku 50 mm. Objem kalíšku je 19 ml.

Mnoho žen po třicítce potřebuje větší velikost kalíšku i pokud ještě nerodily. S věkem se totiž snižuje napětí vaginálních svalů a kalíšek menší velikosti pak nemusí dobře těsnit (protéká). Některé sporty a aktivity jako například jóga, pilates nebo tanec udržují vaginální svaly pevné. Pokud se některé z těchto aktivit velmi intenzivně věnujete, vezměte to v úvahu při výběru velikosti kalíšku.

Velikost Mooncup B (before) je doporučena ženám, které ještě nerodily, nebo které prodělaly porod císařským řezem a je jim pod 30 let. Má průměr 43 mm a délku 50 mm. Objem kalíšku je 17 ml.

Mooncup B je vhodný pro ženy ve věku kolem 25let, které si nejsou jisté výběrem velikosti a typem kalíšku. Mooncup B je kalíšek "ani malý, ani velký" a mnoho mladých žen ho používá i po porodu.

Kalíšek Mooncup se prodává společně se sáčkem ze 100% biobavlny na úschovu kalíšku, papírovou krabičkou a návodem v češtině. Zvažte předem dobře, kterou velikost si objednáte, z hygienických důvodů není možné již použité kalíšky vyměňovat.

 

Menstruační kalíšek Mooncup A B

 

Kalíšek Mooncup se vyrábí pouze v čiré variantě, protože ve firmě Mooncup Ltd. panuje názor, že barevné kalíšky nejsou o nic lepší než čiré a z ekologického hlediska je lépe zůstat u výroby jednoho - čirého - typu kalíšku.

Důležité upozornění: původní kalíšky se vyráběly z tužšího silikonu, než je tomu dnes. Uváděná životnost kalíšku je až 15 let, proto některé ženy tyto původní tužší kalíšky stále používají a jejich příspěvky tak neplatí pro současné provedení kalíšku.)