Mooncup

Kalíšek Mooncup se vyrábí ve Velké Británii od roku 2002. (Důležité upozornění: původní kalíšky se vyráběly z tužšího silikonu, než je tomu dnes. Uváděná životnost kalíšku je až 15 let, proto některé ženy tyto původní tužší kalíšky stále používají a jejich příspěvky tak neplatí pro současné provedení kalíšku.) Je to jeden z prvních kalíšků na trhu vůbec!

Vyrábí se rovněž z lékařského silikonu. Kalíšek má dlouhou stopku a ve spodní části z vnější strany rýhy, které napomáhají snadnějšímu vyjmutí kalíšku. Horní okraj kalíšku je větší a pevnější – lépe tak drží tvar a snadněji se rozvine při zavádění. Kalíšek je rovněž opatřený objemovými ryskami, abyste věděla, jak je ve skutečnosti vaše menstruace silná.

Mnoho žen po třicítce potřebuje větší velikost kalíšku i pokud ještě nerodily. S věkem se totiž snižuje napětí vaginálních svalů a kalíšek menší velikosti pak nemusí dobře těsnit (protéká). Některé sporty a aktivity jako například jóga, pilates nebo tanec udržují vaginální svaly pevné. Pokud se některé z těchto aktivit velmi intenzivně věnujete, vezměte to v úvahu při výběru velikosti kalíšku.

 

Mooncup B je vhodný pro ženy ve věku kolem 25let, které si nejsou jisté výběrem velikosti a typem kalíšku.

Mooncup B je kalíšek "ani malý, ani velký" a mnoho mladých žen ho používá i po porodu.

 

 Kalíšek Mooncup vám pošleme společně se sáčkem ze 100% biobavlny na úschovu kalíšku, papírovou krabičkou a návodem v češtině. Prosím, zvažte předem dobře, kterou velikost si objednáte, z hygienických důvodů není možné již použité kalíšky vyměňovat.

 

Kalíšek Mooncup se vyrábí pouze v čiré variantě, protože ve firmě Mooncup Ltd. panuje názor, že barevné kalíšky nejsou o nic lepší než čiré a z ekologického hlediska je lépe zůstat u výroby jednoho - čirého - typu kalíšku.

 

cup-with-bag-A

 


Mooncup https://www.youtube.com/watch?v=TROd8gCq2so

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.