Doména na prodej. Nabídky na info@menstruacnikalisky.cz

Menstruační kalíšek při sportu

Sportování s kalíškem
Máte rádi sport, ale nevíte, zda ho lze provozovat s menstruačním kalíškem? Tak nemějte obavy, protože kalíšek a sport jde rozhodně dohromady!
Jestliže se aktivně či jen rekreačně věnujete sportu, ani v menstruačním období tomu nemusí být jinak. Ať už jezdíte na koni, plavete, běháte, tancujete, nebo cokoliv dalšího, kalíšek vás nezklame. Jde totiž o pomůcku, která se zavádí přímo do pochvy a tak vás netlačí, nic nepřekáží a hlavně se nezapařujete. Musíte ovšem vybrat ten správný!

 

Kalíšky se rozdělují do dvou skupin. Pevné a měkké. Vyrábí se v různých stupních tvrdosti. Jsou značky kalíšků, které jsou hodně měkké, např. Gaia cup. Pro ženy sportovkyně, je ale vhodný pevný kalíšek. Při sportu nebo jakékoliv namáhavější činnosti, ať už jen při zvedání krabice, používáme svaly pánevního dna a tím se může měkký kalíšek prohnout, a tudíž proteče. Pevný kalíšek drží svůj tvar stále stejný a tak nehrozí žádné nebezpečí "nehody".

Pevné kalíšky vhodné na sport

• Natur cup
• Me luna sport
• Lady cup
• Lunette 2
• Luv Ur Body
Obrázky vhodných kalíšků
Měkké kalíšky nevhodné na sport jsou Gaia cup S a L a Clari cup S a L

Výhodou menstruačního kalíšku je, že se nemusíte starat o vyprazdňování tekutiny tak často, jako třeba u vyměňování tampónu či vložek. Kalíšek pojme zhruba 30 ml tekutiny, a tak jej vyprazdňujeme v rozmezí čtyř až dvanácti hodin. Záleží, jak máte silnou menstruaci, ale i čtyři hodiny je celkem dlouhá doba, kdy nemusíte řešit, zda nemáte zkontrolovat stav tampónu nebo vložky a nedej bože, že najdete červený flek na svém oblečení. To se u kalíšku nemůže stát, neboť je pevně přilnut ke stěně pochvy a proniknutí krve není možné. Pokud se rozhodnete udělat hezký rodinný, sportovní den a vydáte se na kola, do bazénu nebo jen sama pro dobrý pocit, kalíšek si s vaší menstruací poradí a vy se pohodlně můžete věnovat sportu, bez obav z protečení či hygienických nebo zdravotních potíží. Absolutní komfort si zaslouží každá žena!

Výhod menstruačních kalíšku je více. V kalíšku zůstane krev čerstvá, nesrazí se, nedostane se do styku s bakteriemi, a tak se nerozkládá ani nezapáchá. I pro ženy trpící vaginální mykózou či jinými kožními problémy, kalíšek je vhodný. Vyrábí se ze silikonu, který je neutrální a udržuje vaginální prostředí přirozené, bez vysušení sliznic.

Asi každá žena zná ten trapný pocit, když jde s taštičkou plnou hygienických pomůcek na toaletu a následně se musí zbavit použité vložky nebo tampónu, když v kabince není odpadkový koš. Nedej Bůh, že se ocitnete v koutech světa, kde vše recyklují a tak koše vůbec neexistují. Tomuto problému se s kalíškem zajisté vyhnete a vy se budete cítit skvěle!

A jak kalíšek používat a dbát o jeho čistotu, zjistíte zde: https://www.menstruacnikalisky.cz/jak-pouzivat-menstruacni-kalisek/

Žijte život na plno a nechte se ničím omezit. Menstruace nemusí být problém!